Varimos®

(Virtual And Real Injection Moulding Optimisation System)

Automatický optimalizační systém umožňující cílené řešení plastikářských problémů (PDF ke stažení)

Systém pro optimalizované a následně kontrolované vstřikování plastových dílů, který spojuje virtuální a reálnou část vývoje a řízení výroby přímo na vstřikovacím stroji. Po simulaci vstřikování a optimalizaci technologie (DOE) následuje nastavení a kontrola výroby dílců za pomoci snímání teplot a tlaků ve formě (CQC) s možností zpětného přenosu naměřených a upravených technologických dat do softwaru systému VARIMOS®.
VARIMOS® obsahuje automatickou optimalizaci získanou simulací vstřikování, 100% kontrolu kvality vyráběných dílů, inteligentní materiálovou databanku, poradenskou pomoc.

VARIMOS® VIRTUAL
Varimos® virtuální spojuje simulaci vstřikování se systematickým zkušebním plánem a automatickou optimalizací.
Jedná se o expertní systém pro virtuální optimalizaci dílů, forem a technologie. Variací geometrických a technologických parametrů automaticky nabídne takové řešení, které zajistí co nejvýhodnější výsledky smrštění a deformací s ohledem na dodržení požadované rozměrové přesnosti.

VARIMOS® REAL
Automatická optimalizace strojního nastavení s cílem výroby dokonalých dílů v co nejkratším výrobním cyklu. Základem je statistický zkušební plán (DOE) a měření vstřikovaných dílů v průběhu zkoušky.

VARIMOS® REAL SUPERVISION
pro optimalizaci strojního nastavení, jakožto i pro plnou kontrolu a dokumentaci sériové výroby. Vychází z dat řízení stroje nebo z dat změřených senzory ve vstřikovací formě. Systém lze volitelně využít také pro regulaci vstřikovacího stroje.

Varimos-7str